KLAAR: GHANESE CHOCOLADE
29-10-08 - Geen idee hoe het met u is, maar er gaan dagen voorbij dat ik niet zou weten waar je in dit land Ghanese chocoladebonen kunt vinden. Wel, in de Amsterdamse haven hebben ze er miljoenen in opslagloodsen liggen. Van daaruit worden ze dan weer verder verscheept naar andere bestemmingen. Maar een paar van die bonen gaat hun eindbestemming niet halen. Die zijn inmiddels met behulp van een hogedrukspuit uit de wielkasten van onze vuurrode test-Porsche gespoten en in het afvoerputje beland. Op de - vettige - chocoladebonen die we in de loodsen aantroffen kun je namelijk heel fijn driften. Dat is leuk voor de fotografie zoals die op pagina 63 en verder te zien is in de nieuwe CARROS (nr. 7). Kijk of de roemloos ten onder gegane bonen het waard waren. Met de Lotus hebben we trouwens hetzelfde geprobeerd. Maar dat is gek genoeg een minder dankbaar driftobject, ook als de tractiecontrole is uitgeschakeld.
Alexander Pechtold rijdt een 18 jaar oude, goudkleurige
Volvo 740 met schuifdak. Toen wij hem benaderden voor de rubriek Voorbank in CARROS vroeg hij eerst - hoe correct - of zijn auto gezien de aard van ons blad niet wat te minnetjes was. Geenszins, heer Pechtold! Ondergetekende, overigens (nog?) geen D66-stemmer, heeft precies zo’n auto, alleen dan 20 jaar oud. Die is echter sneeuwwit van kleur en heeft jammer genoeg geen schuifdak.
OP DE - VETTIGE - CHOCOLADEBONEN DIE WE IN DE LOODSEN AANTROFFEN KUN JE NAMELIJK HEEL FIJN DRIFTEN
Hulde aan alle mensen die spontaan meedenken met CARROS! Zo werd ons onlangs door een bezitter van vele Mercedessen SL gevraagd of het niet leuk zou zijn om hier ‘iets’ mee te doen. Kijk, daar zijn we nou dol op, op zulke aanbiedingen. Een fotolocatie was snel gevonden: het voormalige KEMA-terrein in Arnhem, waar op een mooie zondag acht in mint-conditie verkerende SL’s van alle leeftijden naartoe werd getransporteerd. Soms zit alles mee: het decor, de auto’s, het weer. Met als prachtig resultaat de reportage die nu in CARROS staat.
Hoe krijg je 150.000 Britten zo gek om oude kleren aan te trekken en vervolgens naar races met oude auto’s te gaan kijken? Ik heb stomverbaasd rondgelopen op de Goodwood Revival, dat bedoeld is om de liefhebber de romantische jaren vijftig-sfeer op autocircuits te laten herbeleven. Wat een feest! Jammer dat we er maar twee pagina’s in CARROS aan hebben kunnen besteden, anders zou het klassiekergehalte in dit nummer – met ook de Rode Kruis Rally, de Alfa 8C Castagna en Paleis Het Loo – een beetje te omvangrijk zijn geworden.
Want klassieke auto’s zijn leuk, zij het met mate.
::