advertentie
Home > Autonieuws > Thuis waterstof tanken met Honda
advertentie
advertentie

THUIS WATERSTOF TANKEN MET HONDA

01-02-10 - Honda heeft een prototype ontwikkeld van een waterstoftankstation met zonnecellen voor thuisgebruik. Daarmee zou de bezitter van een Honda FCX Clarity zijn auto thuis kunnen 'volgooien'.
Het waterstofstation is het meest compacte ter wereld en past in een garage van normale afmetingen. Het grootste en duurste onderdeel – de compressor – is bij het station achterwege gelaten en de installatie is 25 procent efficiënter dan zijn voorganger.
Door middel van elektrolyse kan het waterstofstation waterstof (en zuurstof) uit water onttrekken. Vervolgens is het in staat om een auto met brandstofcel zoals de Honda FCX Clarity, die waterstof als brandstof gebruiken, in acht uur van 0,5 kg waterstof te voorzien. Dat is in de meeste gevallen voldoende voor één dag woon-werkverkeer.
Wanneer het waterstofstation geen waterstof produceert omdat daaraan op dat moment geen behoefte is, geeft het duurzame energie terug aan het netwerk. Dat levert dan weer financieel voordeel voor de gebruiker op.
Toevoegen aan account:
Toevoegen aan: Del.icio.us Toevoegen aan: StumbleUpon Toevoegen aan: Yahoo Toevoegen aan: Google Toevoegen aan: Facebook Toevoegen aan: Twitter
Dit is een bericht van carros.nl
Geschreven door: de CARROS redactie
::
Copyright © 1996 - 2009 CARROS Magazine. Alle Rechten voorbehouden. Disclaimer