TERUGROEPACTIE TOYOTA LAND CRUISER 100
29-07-10 - Toyota roept drie modellen terug naar de garage wegens technische problemen. In ons land gaat het alleen om de Toyota Land Cruiser 100, waarvan er 127 zijn verkocht.
Wereldwijd betreft het de
Toyota Avalon, de
Lexus LX470 en de Land Cruiser 100. Die laatste auto is dus ook in ons land verkocht en het betreft auto's die tussen 31 juli 2002 en 26 september 2006 zijn geproduceerd.
Probleem besturing
Bij het mogelijke mankement gaat het om een borgring op de as van de stuurkolom van de Land Cruiser 100 Executive met automaat, die uit positie kan raken bij ongebruikelijk zware impact op de voorwielen. Als het stuur herhaaldelijk in de uiterste positie wordt gedraaid (volledige wieluitslag naar rechts en/of links) dan kan mogelijk op termijn de borgring verschuiven en de stuuras los raken van het stuurhuis.
::