advertentie
Home > Autonieuws > Spyker doet nieuw bod op Saab
Spyker - CARROS Autonieuws
advertentie
advertentie

SPYKER DOET NIEUW BOD OP SAAB

20-12-09 - Spyker heeft eerder vandaag (zondag) een nieuw bod op Saab gedaan. Maar daarop moet GM dan wel voor maandag 17.00 uur 'ja' zeggen.
Spyker CEO Victor Muller heeft een hernieuwd voorstel met elf belangrijke punten laten bezorgen in Detroit. Deze punten hebben betrekking op de zaken die naar boven kwamen tijdens het boekenonderzoek (due dilligence) waarop Spyker zijn eerste bod op Saab baseerde. Dat bod werd door GM afgewezen.
"Serieus in overweging"
Muller meldde dat het nieuwe voorstel afrekent met de belangrijkste pijnpunten voor GM. "We hebben ons uiterste best gedaan om deze zaken uit de weg te ruimen en roepen GM dan ook op om ons nieuwe voorstel serieus in overweging te nemen", stelt Muller in een eerder vandaag uitgegeven statement.
Ontmanteling
GM meldde vrijdag dat het concern, na de stukgelopen onderhandelingen met Spyker, niets anders meer rest dan te beginnen met de ontmanteling van het eens zo illustere Zweedse merk.
Muller: "We hebben er vertrouwen in dat ons hernieuwde voorstel de onstane impasse kan doorbreken en dat er vóór 31 december toch nog een overeenkomst met General Motors kan worden gesloten".
Icoon in autoland
"Onze inspanningen zijn er volledig op gericht op Saab, een icoon in autoland, te redden en daarmee ook het lot van de duizenden loyale werknemers, toeleveranciers en dealers over de hele wereld", aldus Victor Muller.
Schoonmaak
General Motors verkeert al geruime tijd in ernstige financiele problemen en besloot daarom eerder het merkenportfolio uit te dunnen. In de VS beperkt GM zich voortaan tot het voeren van Chevrolet, Cadillac, GMC en Buick. Het besluit om in Europa Opel (inclusief het Britse zustermerk Vauxhall) van de hand te doen werd later herroepen, zij het dat beide merken grootscheepse reorganisaties te wachten staat. De GM-merken Pontiac, Hummer, Oldsmobile en Plymouth verdwenen al eerder uit het merkenpalet van GM.
Saab: 62 jaar
Saab (Svenska Aeroplan Aktie Bolaget) werd in 1937 opgericht als fabrikant van vliegtuigen voor de Zweedse luchtmacht. De eerste auto onder Saab-vlag toonde men in 1947 en werd in 1949 gelanceerd als Saab 92. In 1968 fuseerde Saab met vrachtwagenproducent Scania-Vabis. 22 Jaar later werd de fusie ontbonden en kwam een deel van de aandelen in handen van General Motors. In het jaar 2000 werd Saab een volledige GM-dochter.
Toevoegen aan account:
Toevoegen aan: Del.icio.us Toevoegen aan: StumbleUpon Toevoegen aan: Yahoo Toevoegen aan: Google Toevoegen aan: Facebook Toevoegen aan: Twitter
Gevonden keywords
Saab      Spyker      Spyker     
Dit is een bericht van carros.nl
Geschreven door: de CARROS redactie
::
Copyright © 1996 - 2009 CARROS Magazine. Alle Rechten voorbehouden. Disclaimer