NISSAN MICRA: GLOBAL COMPACT CAR
02-03-10 - In november van dit jaar zet Nissan de hagelnieuwe Micra bij de dealers. Nissan probeert het nieuwe model in liefst 160 landen wereldwijd aan de man of vrouw te brengen.
Voor de aandrijving is keuze uit twee motoriseringen: een 1,2 liter driecilinder met 80 pk of een turbobenzine, eveneens een driepitter en 1,2 liter groot, maar deze schopt het tot 98 pk. Een stop-start automaat behoort tot de standaarduitrusting. Mede daardoor weet
Nissan een CO2-uitstoot van slechts 95 gr/km te bewerkstelligen. De 80 pk-versie blaast iedere kilometer 115 gram koolzuurgas de lucht in.
Een handgeschakelde vijfbak is in beide gevallen standaard, terwijl een CVT op de optielijst te vinden is. Bijzonder én handig voor in de stad is het Parking Measurement System, een systeem dat de bestuurder helpt een geschikte parkeerplek te vinden.
::